NYINTHUN - Całodzienna praktyka medytacji

meditation/shambhala-meditation.jpg
Data:
sobota 4 listopada 2023 (09:00 -21:00)
Miejsce:
Krakow
Nauczyciel : Fleet Maull
Koordynator : Mirosław Flokiewicz
Osoba do kontaktu : Mirosław Flokiewicz
(normalny) : PLN25
Serdecznie zapraszamy na Nyinthun, czyli tradycyjną całodzienną praktykę medytacji

Jeśli nie otrzymałaś/ nie otrzymałeś instrukcji do medytacji w tradycji Shambhali, prosimy o poinformowanie nas o tym podczas rejestracji. Będzie moliwość otrzymania instrukcji na miejscu.

Serdecznie zapraszamy na Nyinthun, czyli tradycyjną całodzienną praktykę medytacji, który odbędzie się w sobotę, 4 listopada 2023.

Zapraszamy do dołączenia na całość wydarzenia lub dowolną jego część. Przy rejestracji prosimy o podanie części, w której planują Państwo uczestniczyć. 

Gorąco zachęcamy jednak do uczestniczenia w całości odosobnienia! 

Nyinthun to wspaniała okazja do głębszego wyciszenia umysłu i skontaktowania się z samym sobą i ze swoim sercem. A medytacja siamatha (oparta na oddechu) oznacza właśnie "spoczywanie w spokoju" lub "zaprzyjaźnianie się z samym sobą". Warto znaleźć raz na jakiś czas taki spokojny dzień tylko dla siebie, poza zgiełkiem życia codziennego i obowiązków zawodowych i posmakować tej innej jakości "po prostu bycia".

Podczas tego Nyinthunu będziemy mogli też wysłuchać, danych przez Fleeta Maull wyjaśnień do medytacji oraz bardzo ważnego starochińskiego poematu zen Hsin hsin ming, który Czogjam Trungpa bardzo cenił i zalecał, aby czytano go podczas nyinthunów. Wiersz ten jest dość długi i aby naprawdę się w niego wgłębić potrzeba by dużo więcej czasu, ale i tak warto przynajmniej trochę się z nim zaznajomić, ponieważ porusza zasadnicze aspekty dotyczące ścieżki medytacji i życia. Fleet Maull, który jest nie tylko wybitnym nauczycielem w Shambhali, ale również Roshi w tradycji zen, na pewno zapewni doskonałe wyjaśnienie tego tekstu. 

W czasie odosobnienia, będzie można również mieć też indywidualną rozmowę z Fleetem. 

Nauczyciel: dr Fleet Maull

                               Dr Fleet Maull jest założycielem i dyrektorem generalnym Heart Mind Institute, Windhorse Seminars & Consulting, a także starszym partnerem i dyrektorem New Line Consulting. Jest certyfikowanym profesjonalnym nauczycielem uważności IMTA i starszym nauczycielem w tradycji tybetańskiej Shambhala oraz roshim (mistrz Zen) w międzynarodowej społeczności Zen Peacemakers. W tej ostatniej tradycji jest jednym z organizatorów i wieloletnim uczestnikiem odosobnień Bearing Witness w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Odsiadując 14 lat w federalnym więzieniu pod zarzutem przemytu narkotyków (1985 - 1999), Fleet był współzałożycielem pierwszego programu hospicjów wewnątrzwięziennych na świecie i uruchomił dwa narodowe ruchy: więzienny ruch hospicyjny za pośrednictwem National Prison Hospice Assosiation oraz program promujący praktykę uważności i medytacji w więzieniach: Prison Mindfulness Institute. Obecnie w Stanach Zjednoczonych istnieje ponad siedemdziesiąt pięć programów więziennego hospicjum i kilkaset więziennych projektów i programów promujących praktykę Dharmy oraz uważności -  https://fleetmaull.com/about/
Ramowy plan dnia:

- 09:00-12:30 praktyka

- 12:30-14:00 przerwa obiadowa. Obiad wspólnie w Ośrodku

- 14:00 - 18:00 praktyka

- 18:00 - Wykład 


Sugerowana darowizna: 25 zł (wsparcie działalności Ośrodka) + koszty obiadu około 10 zł
Miejsce: Shambhala Kraków, ul. Mogilska 58/40

Jeżeli ktoś poczułby chęć wyrażenia swojej wdzięczności dla nauk danych w trakcie Nyinthunu przez Fleeta Maull, to oczywiście jest to jak najmilej widziane.  
Tradycją jest składanie ofiary pieniężnej, zwanej Darem Serca. Ma ono stanowić wyraz twojego szczerego uznania dla nauczyciela i nauk, które od niego otrzymałeś, a także stanowi wsparcie w bieżących działaniach nauczyciela.
 

UWAGA: Ilość miejsc ograniczona!
 
Do zobaczenia!

Shambhala Kraków