Sadhana Shambhali - stacjonarnie i online

Sun_Isolated.jpg
Data:
czwartek 26 sierpnia 2021 (18:30 -20:00)
Miejsce:
Shambhala Krakow
Comiesięczna praktyka Sadhany Shambhali

Co miesiąc w pełnię księżyca (jest to odnotowane w kalendarzu) wykonujemy praktykę zwaną Sadhaną* Shambhali. Jest ona praktykowana w tym czasie we wszystkich Ośrodkach Shambhali na całym świecie i jest czasem w którym zbiera się cała nasza wspólnota. Ta praktyka jest otwarta dla wszystkich członków i przyjaciół  Shambhali Kraków. W praktyce mogą wziąć udział jedynie osoby, które wcześniej otrzymały instrukcję do siedzącej praktyki medytacji siamatha ( spoczywania w pokoju) w naszej tradycji.  

Sadhana Shambhali jest prostą i potężną praktyką napisaną przez Sakyonga Miphama Rinpocze, w celu pogłębienia naszego połączenie z podstawową dobrocią. Ujawnia, jak możemy znaleźć nasze czułe, wrażliwe i potężne serce pod zwykłą osłoną wątpliwości i paniki.

Sadhana Shambhali łączy nas ponownie z podstawową dobrocią w nas samych, w naszej wspólnocie i w większym społeczeństwie.  
 
Praktyka składa się z medytacji i śpiewów i trwa około godziny.  Każdy może wziąć w niej udział, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja, szczególnie jeżeli ma się zamiar uczestniczyć w tej praktyce stacjonarnie w ośrodku. Można wziąć udział w tej praktyce on-line. Prosimy zaznaczyć to przy rejestracji. Dziękujemy, zapraszamy i prosimy o punktualność!

* Sadhana jest głęboką formą praktyki, która obejmuje medytację, wizualizację, recytację wersetów i mantr. Centralna dla buddyzmu tybetańskiego sadhana jest zwykle wykonywana tylko przez praktyków, którzy otrzymali odpowiedni przekaz, jednak Sadhana Shambhali jest, w formie praktyki grupowej dostępna dla każdego.