Zadowolenie w życiu codziennym

Szczecin/ciel_fb-03.png
Data:
wtorek 16 lutego 2021 (18:30 -21:00)
wtorek 23 lutego 2021 (18:30 -21:00)
wtorek 2 marca 2021 (18:30 -21:00)
wtorek 9 marca 2021 (18:30 -21:00)
niedziela 14 marca 2021 (09:30 -17:00)
Miejsce:
Shambhala Szczecin
Nauczyciel : Acharya Samten Kobelt
COORDINATORS : Emilia Masal & Monika Jastrząbek
Osoba do kontaktu : Emilia Masal

Zadowolenie w życiu codziennym

Jaka jest nasza relacja ze sobą samym?
Jak traktujemy swój umysł zarówno podczas medytacji, jak i w życiu codziennym?

Wielu z nas traktuje swój umysł z pewną dozą agresji, bez należytego szacunku czy dystansu. Jakbyśmy zapomnieli o swoim wrodzonym stanie zdrowia i przebudzenia. Taka postawa agresji i braku przyjaznego nastawienia do siebie przekłada się na to, jak medytujemy. I tak wiele osób praktykując medytację stawia sobie nadmierne wymagania, surowo siebie osądza, nie grzeszy cierpliwością. Tu może dawać o sobie znać głęboko zakorzenione przekonanie o grzechu pierworodnym czy jakiejś „wrodzonej ułomności, wrodzonym złu”.

Natomiast Droga Shambhali już na samym początku stwarza takie warunki dla uczestników kursu, by mogli łagodnie spocząć w podstawowej dobroci. Możemy doświadczyć tej łagodności dzięki medytacji. Jest takie powiedzenie w Shambhali: „Ten wylękniony umysł należy umieścić w kołysce miłującej dobroci”.

Kurs ”Zadowolenie w życiu codziennym” składa się z czterech wieczornych spotkań: (16 lutego, 23 lutego, 2 marca oraz 9 marca) i jednego całego dnia pogłębionej praktyki (14 marca). W trakcie kursu będą przekazywane nauki Shambhali oraz buddyzmu, będzie udzielana instrukcja medytacji. Ponadto na uczestników czekają różne ćwiczenia (między innymi rozmowy w parach).

Kurs „Zadowolenie w życiu codziennym” jest częścią większego cyklu nauk Shambhali o nazwie „W ŻYCIU CODZIENNYM”.

Cykl ów składa się z następujących kursów w kolejności:
„Medytacja w życiu codziennym”,
Zadowolenie w życiu codziennym”,
„Radość w życiu codziennym”,
„Nieustraszoność w życiu codziennym”,
„Mądrość w życiu codziennym”.

I tak aby uczestniczyć w trzech pierwszych kursach (Medytacja, Zadowolenie lub Radość) nie trzeba spełniać żadnych wcześniejszych wymagań.
Natomiast jeśli ktoś chciałby wziąć udział w zaawansowanych kursach tego cyklu (Nieustraszoność i Mądrość), wtedy wymagane jest ukończenie przynajmniej jednego z trzech wcześniejszych kursów.

Wszystkie kursy tego cyklu będą prowadzone w ośrodku Shambhala Szczecin w roku 2021 (także mżliwość uczestniczenia online). Więcej szczegółów wkrótce.

Nauczyciel: Acharya Samten Kobelt
(Samten Kobelt - urodzony w Szwajcarii; praktykuje medytację od 1980 roku. Nauczyciel w tradycji buddyzmu-Shambhali od 1990 roku. Naucza również taoistycznego Qigongu oraz tańca kontemplatywnego.)

Koordynatorki kursu:
Monika Jastrząbek
Emilia Masal ([email protected])

Miejsce: Ośrodke Shambhala Szczecin, ul. Śląska 8/4
(UWAGA! Program też online - o szczegółowe informacje na ten temat proszę pytajcie koodynatora programu)

Sugerowana darowizna: 400zł (350zł do 1 lutego2021).

Zapraszamy!