Tygodniowe odosobnienie: Radość odpuszczania - Odkrywanie buddyjskiej ścieżki mądrości i współczucia

meditation/Shambhala_training_livello_1.jpg
Data:
piątek 1 października 2021 (17:00 -22:00)
sobota 9 października 2021 (09:00 -11:00)
Miejsce:
Shambhala Krakow
Nauczyciel : Sarah Coleman
COORDINATORS : Joanna Helfer & Barbara Regucka
(normalny) : PLN1500
(early bird ) : PLN1290

Cotygodniowe odosobnienie: Radość odpuszczania —
Odkrywanie buddyjskiej ścieżki ku mądrości i współczuciu

Jako istoty ludzkie mamy wybór: zaplątać się w zamieszanie, próbując utrzymać iluzję komfortu i kontroli, lub obudzić się w naszej prawdziwej naturze odwagi i współczucia. Podstawowe nauki buddyjskie i metody medytacji pokazują nam, jak zwracać się ku, a nie odwracać, momenty intensywności i rozpoznawać energię emocjonalną jako pierwotną mądrość. Obejmuje to rozpoznawanie naszych osobistych wzorców i uczenie się ich przekształcania, co pomaga nam ujawnić mądrość w emocjach. Krok po kroku rozwijamy pełną akceptację i otwartość na wszystkie sytuacje i wszystkich ludzi. Uczymy się doświadczać wszystkiego bez mentalnych zastrzeżeń i blokad, aby nie zamykać się w sobie. Uwalniając się poprzez porzucenie naszych osobistych wzorców, zwiększamy naszą zdolność do otwierania naszych serc i wspierania innych. Stając się na tyle odważnym, by zaufać naszej wrodzonej mądrości, zwiększamy naszą zdolność do wnoszenia wkładu i zmieniania społeczeństwa. W tym tygodniu intensywnej medytacji będziemy zgłębiać nauki zarówno tradycji buddyjskiej, jak i Tradycji Shambhali. Zapraszamy praktykujących na wszystkich poziomach.

Podczas tego tygodniowego odosobnienia (weekthunu) będziemy mieli szansę spotkać się z swoim umysłem w łagodności i dyscyplinie, szansę na przyjrzenie się, co dzieje się, gdy przestajemy uciekać od siebie i traktujemy się życzliwie i z wrażliwością. Będziemy mieli możliwość wysłuchać wykładów oraz instrukcji oferowanych przez wykwalifikowanych nauczycieli i instruktorów medytacji oraz wymienienia się doświadczeniami, refleksjami. Udział w programie mogą wziąć zarówno osoby początkujące jak i bardziej zaawansowane w medytacji.

Na każdy dzień programu składają się sesje medytacyjne (ok. 6-8 godz.) - medytacja shamatha, medytacja podczas chodzenia, praktyka kontemplacji, wykłady, studiowanie tekstów oraz udział w drobnych pracach w ramach dyżurów. Podczas programu kilka dni będziemy przebywać w ciszy.
Weekthun jest programem otwartym, ale dobrze jest jeżeli wcześniej otrzymało się instrukcję do medytacji i ma się jakieś doświadczenia w praktyce medytacji oraz podstawowe jej zrozumienie. O instrukcję można poprosić wcześniej w każdym z Ośrodków Shambhali - kontakt do instruktorów: Kraków , Szczecin.

Nauczycielka: Program poprowadzi Sarah Coleman, która była uczennicą Chogyama Trungpy Rinpocze od 1972 roku. Przez wiele lat pracowała jako redaktorka tekstów Chogyama Trungpy, miała szczęście spędzać z nim dużo czasu i pracowała nad wieloma jego publikacjami, w tym książką "Shambhala, Święta Ścieżka wojownika." Sarah intensywnie naucza od ponad trzydziestu lat, a od szesnastu mieszka i uczy w Europie.

Koszt: 1290 zł – rejestracja i wpłata do 1 sierpnia
1500 zł – rejestracja po 1 sierpnia
- w tym zakwaterowanie, 3 posiłki dziennie i koszty nauczania.

Aby potwierdzić rejestrację należy wpłacić przedpłatę 200 PLN na konto Shambhala Kraków :
Osrodek Misyjny Krakowska Grupa Szambali
ul.Miodowa 32/5, 31-052 Kraków, Polska
Bank: Alior Bank S.A. Oddział Kraków
98 2490 0005 0000 4500 8581 0440

Miejsce: Program odbędzie się w gospodarstwie agroturystycznym Na Wymyślu  z pięknym widokiem na Tatry, Pieniny i Gorce.

Ilość miejsc ograniczona!