Poziom 1 Treningu Shambhali/ Level I Shambhala Training

Krakow/TS1.jpg
Data:
piątek 1 czerwiec 2018 (18:30 -20:30)
sobota 2 czerwiec 2018 (09:00 -18:00)
niedziela 3 czerwiec 2018 (09:00 -18:00)
Miejsce:
Krakow
Nauczyciel : Acharya Orhun Cercel
Coordinators : Agnieszka Judycka & Grzegorz Karwowski
Osoba do kontaktu : Agnieszka Judycka
(normalny) : PLN320
(czlonkowie Shambhali) : PLN290
(early bird ) : PLN280
Otwarty program weekendowy poświęcony praktyce medytacji i zgłębianiu wrodzonej nam "podstawowej dobroci". Trening ma charakter świecki i skierowany jest zarówno do już praktykujących, jak i poczatkujących na ścieżce.

PROGRAMME TAUGHT IN ENGLISH WITH POLISH TRANSLATION (for english scroll down or please contact us at [email protected])

Poziom 1 Treningu Shambhali "Sztuka bycia człowiekiem" Program jest pierwszym i jedynym otwartym weekendem z cyklu pięciu podstawowych treningów na Ścieżce Shambhali. To warsztat medytacji siamatha (spoczywania w spokoju), opartej na praktyce uważności i świadomości, ma świecki charakter. Jest skierowany zarówno do osób już praktykujących, jak i do poczatkujących. W jego skład wchodzą: wykłady, ćwiczenia, rozmowy indywidualne z instruktorami medytacji, grupy dyskusyjne i oczywiście sama medytacja.

Medytacja siamatha to prosta, a jednocześnie głęboka i wymagająca technika, stopniowy proces, która pozwala nam na zatrzymanie się, przyjrzenie się swojemu umysłowi i zaprzyjaźnienie się z samym sobą. Wskutek tego zaczynamy doświadczać przebłysków otwartości, zaufania do siebie, łagodności – "podstawowej dobroci", bezwarunkowego dobra, leżącego u podstaw naszej egzystencji. 

Nauczyciel: Acharya Orhun Cercel, wysokiej rangi nauczyciel w tradycji Shambhali, praktykuje od 1990 roku, od kilkunastu lat aktywnie uczy w Europie, uczeń Sakjonga Miphama Rinpocze, obecnego dzierżawcy linii. Jest synem dyplomaty, mieszka w Londynie, ale wychowywał się wielu krajach, do krórych należą: Tajwan, Turcja, Włochy, Argentyna i Anglia. Otrzymał tytuł licencjata z ekonomii i tytuł magistra stosunków międzynarodowych na uniwersytecie w Cambridge. Przez kilka lat pracował w bankowości inwestycyjnej w Londynie. Następnie zajął sie medycyną chińską i pracował jako psychoterapeuta. Był doradcą wolontariuszy w organizacjach pozarządowych, współpracując z młodymi opiekunami oraz osobami cierpiącymi na chroniczne choroby, leki, depresje i uzależnienia.

RAMOWY PROGRAM:

(dokładne godziny zostaną potwierdzone w późniejszym terminie):

Piątek (1 czerwca) - wieczorny wykład około 18:30 (OTWARTY)
Sobota- Niedziela (2-3 czerwca) - zajęcia 9:00-18:00, z przerwą obiadową 12:30-14:00 i dodatkowa prerwą na kawę (TYLKO DLA UCZESTNIKÓW)

Warunkiem ukończenia treningu jest udział w całości programu (piątek-niedziela).

Koszt: 320zł

Early bird (przy rejestracji i wpłacie zaliczki lub całości kwoty do 10 maja): 280zł 

Powtarzający: 160zł

Sam wykład piątkowy: 30zł (dla decydujących się na udział kwota wchodzi w opłatę za program)

Zniżki: członkowie Shambhali 10%, w szczególnych wypadkach możliwość uzgodnienia innej wysokości opłaty lub rozłożenia jej na raty

Potwierdzeniem rejestracji i rezerwacji miejsca na programie jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 60zł z dopiskiem "Poziom1" na konto:
Shambhala Kraków
Alior Bank S.A. O/Kraków
98 2490 0005 0000 4500 8581 0440

 Po ukończeniu weekendu istnieje możliwość kontynuacji treningu na Poziomie 2 "Narodziny wojownika" (tylko dla osób któe ukończyły pełen Poziom 1), już w dniach 5-7 października 2018 z nauczycielem Gregiem Heffronem. Poziom 3 planowany jest na styczeń-luty 2019. 

Kontakt: [email protected], 692938693

Zapraszamy i do zobaczenia!

Shambhala Kraków

.................................................................

Discovering basic goodness in the world and in ourselves.

Through the practice of meditation, we glimpse unconditional goodness as the ground of our existence. Opening to ourselves with gentleness and appreciation, we begin to see our potential as genuine and compassionate human beings.

This weekend meditation intensive is the essential first step for entering the Shambhala Training path of bravery and gentleness. The Art of Being Human introduces mindfulness-awareness meditation in a secular context and vocabulary. Engaging the mind, we glimpse the world’s magic without conceptual filters, and begin to discover a basic goodness which is always present.

First time meditators are welcome!

The programme will be taught in English with Polish translation. Tea snacks during coffee breaks and a closing reception will be provided. Program participants are invited to either bring their own lunch or eat out at local restaurants.

We kindly ask you to register early as it’s very helpful for properly organizing the training.