NYINTHUN świecko-artystyczny - całodzienna praktyka medytacji z elementami sztuk kontemplatywnych

meditation/meditation-back-200x170.jpg
Data:
niedziela 26 styczeń 2020 (09:00 -18:00)
Miejsce:
Krakow
Nauczyciel : Mirosław Flokiewicz
Koordynator : Mirosław Flokiewicz
Osoba do kontaktu : Mirosław Flokiewicz
Serdecznie zapraszamy na Nyinthun, czyli całodzienną praktykę medytacji wzbogaconą ćwiczeniami ze sztuk kontemplatywnych takich jak np Mudra

Serdecznie zapraszamy na Nyinthun świecko-artystyczny, czyli  całodzienną praktykę medytacji wzbogaconą ćwiczeniami ze sztuk kontemplatywnych. Będzie to Nyinthun świecki, czyli nie będziemy recytowali tekstów na początku i końcu dnia. Nie będzie również używany ołtarz. Ten rodzaj Nyinthunu jest ukłonem w stronę osób, dla których pewne formy sugerujące religijność są przeszkodą do praktyki medytacji.

Zapraszamy do dołączenia na całość wydarzenia lub dowolną jego część, jednocześnie zachęcając do udziału w całości, a przynajmniej w całym jednym bloku.Przy rejestracji prosimy o podanie części, w której planują Państwo uczestniczyć.

Nyinthun to wspaniała okazja do głębszego wyciszenia umysłu i skontaktowania się z samym sobą i ze swoim sercem. A medytacja siamatha (oparta na oddechu) oznacza właśnie "spoczywanie w spokoju" lub "zaprzyjaźnianie się z samym sobą". Warto znaleźć raz na jakiś czas taki spokojny dzień tylko dla siebie, poza zgiełkiem życia codziennego i obowiązków zawodowych, i posmakować tej innej jakości "po prostu bycia". W czasie tego odosobnienia będziemy również wykonywali ćwiczenia ze sztuk kontemplatywnych np Mudry czyli teatru kontemplatywnego.  
Osoby, które nie otrzymały wcześniej instrukcji do medytacji w naszej tradycji będą mogły otrzymać taką instrukcję na miejscu.

Ramowy plan dnia:

- 09:00-13:00 wprowadzenie do medytacji, praktyka medytacji siedzącej, praktyka medytacji w chodzeniu, inne 
- 13:00-14:00 przerwa obiadowa
- 14:00-18:00 praktyka medytacji siedzącej, praktyka medytacji w chodzeniu, inne                                                                                                                                  -18.00- Celebracja na zakończenie odosobnienia. Prosimy o przyniesienie ze sobą czegoś do podzielenia się na kolacji.

Sugerowana darowizna: 20 zł (wsparcie działalności Ośrodka)  
Miejsce: Shambhala Kraków, pl. Na Groblach 6/12
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na: [email protected]

Do zobaczenia!

Shambhala Kraków