NYINTHUN - Całodzienna praktyka medytacji

meditation/meditation-back-200x170.jpg
Data:
niedziela 24 listopad 2019 (09:00 -18:00)
Miejsce:
Krakow
Nauczyciel : Mirosław Flokiewicz
Koordynator : Mirosław Flokiewicz
Osoba do kontaktu : Mirosław Flokiewicz
Serdecznie zapraszamy na Nyinthun, czyli tradycyjną całodzienną praktykę medytacji

Serdecznie zapraszamy na Nyinthun, czyli tradycyjną całodzienną praktykę medytacji który odbędzie się w niedzielę, 13 października.

Zapraszamy do dołączenia na całość wydarzenia lub dowolną jego część. Przy rejestracji prosimy o podanie części, w której planują Państwo uczestniczyć tzn. czy będzie to sesja przedpołudniowa, czy popołudniowa.

Nyinthun to wspaniała okazja do głębszego wyciszenia umysłu i skontaktowania się z samym sobą i ze swoim sercem. A medytacja siamatha (oparta na oddechu) oznacza właśnie "spoczywanie w spokoju" lub "zaprzyjaźnianie się z samym sobą". Warto znaleźć raz na jakiś czas taki spokojny dzień tylko dla siebie, poza zgiełkiem życia codziennego i obowiązków zawodowych i posmakować tej innej jakości "po prostu bycia". Oprócz medytacji siamthy/shine, która stabilizuje nasz umysł będziemy również rozwijali świadomość poprzez różne ćwiczenia. Podczas tego Nyinthunu zapoznamy się także z praktyką dawania i brania, czyli Tonglen.
Osoby, które nie otrzymały wcześniej instrukcji do medytacji w naszej tradycji będą mogły otrzymać taką instrukcję na miejscu.
Ramowy plan dnia:
- 09:00-13:00 praktyka
- 13:00-14:00 obiad
- 14:00 - 18:00 praktyka - 18:00 - Celebracja na zakończenie odosobnienia


Sugerowana darowizna (całość): 20 zł (wsparcie działalności Ośrodka) + koszty obiadu około 10 zł w przypadku kiedy będziemy wspólnie spożywali posiłek w Ośrodku


Miejsce: Shambhala Kraków, pl. Na Groblach 6/12


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na: [email protected] 

Do zobaczenia!

Shambhala Kraków