Medytacja w życiu codziennym

Warsaw/MIEL.jpg
Ośrodek: Warsaw
Data: środa 4 październik 2017 (18:30 -20:30) środa 11 październik 2017 (18:30 -20:30) środa 18 październik 2017 (18:30 -20:30) środa 25 październik 2017 (18:30 -20:30) środa 8 listopad 2017 (18:30 -20:30)
Nauczyciel : Shastri Mirosław Flokiewicz
Koordynatorka : Magdalena Orzelska
Osoba do kontaktu : Magdalena Orzelska
Oplata: PLN150
„Medytacja w życiu codziennym” to pierwszy z cyklu pięciu programów „W życiu codziennym”na Ścieżce Shambhali. Cykl ten uzupełnia pięć podstawowych poziomów Treningu Shambhali.

Podczas spotkań możemy doświadczyć, czym jest naturalna przytomność, rozpoczynamy i pogłębiamy praktykę medytacji. Wspólnie sprawdzamy, co dzieje się, gdy nie uciekamy przed samym sobą i zaczynamy ze wszystkim, co pojawia się w naszym życiu, po prostu być. Przez praktykę medytacji uczymy się, jak zaprzyjaźnić się z samym sobą, wzmacniać siebie i swój umysł. Pogłębiamy kontakt z chwilą obecną. To osobiste doświadczenie pozwala nam zacząć świadomie przeżywać i zmieniać relacje z otaczającym nas światem.

„Medytacja w życiu codziennym” partneruje Poziomowi I Treningu Shambhali. Program ma świecki charakter. Jest otwarty dla wszystkich, a skierowany zwłaszcza do osób początkujących, rozpoczynających swoją przygodę z medytacją.

Program poświęcony jest zrozumieniu techniki medytacji spoczywania w spokoju oraz związanej z nią wizji podstawowej dobroci. Będziemy uczyć się nawiązywania głębokiego kontaktu w chwilą obecną i zaznajamiać z naszym umysłem, tworząc równocześnie przestrzeń dla regularnej praktyki. Dowiemy się, jak medytacja uważności i świadomości może pozytywnie wpływać na nasze codzienne życie, przynosząc korzyść zarówno nam, jak i innym wokół nas. Podczas spotkań zostanie również wprowadzona kluczowa dla ścieżki Shambhali wizja oświeconego społeczeństwa.

Podczas pięciu cotygodniowych spotkań będziemy poprzez medytację uczyć się relaksować i pozostawać w kontakcie ze wszystkim, co z chwili na chwilę pojawia się w naszym życiu.

Tematy spotkań:
1. Środa (4 października): „Spoczywanie w spokoju i podstawowa dobroć”
2. Środa (11 października ): „Zbieranie umysłu i praca z emocjami”
3. Środa (18 października): „Przeszkody i antidota”
4. Środa (25 października): „Prawdziwe serce smutku”
5. Środa (8 listopada): „Życie codzienne i oświecone społeczeństwo”

Cena całości: 150 zł
Cena jednego spotkania: 40 zł

Prosimy o wpłaty na:
Ośrodek Misyjny Shambhala Warszawa
nr konta: 02 1440 1299 0000 0000 0687 9179
z dopiskiem "MIEL"

Do ukończenia kursu wymagany jest udział we wszystkich spotkaniach.
Ukończenie kursu pozwala wziąć udział w kolejnym programie „Zadowolenie w życiu codziennym".

Mirosław Flokiewicz 
Z wykształcenia jest plastykiem. Od kilku lat usiłuje być wydawcą – za jego sprawą ukazało się m.in. polskie wydanie książki autorstwa Irini Rockwell „Pięć energii mądrości. Buddyjska droga do zrozumienia osobowości, emocji i związków”. Obecnie zajmuje się również ceramiką. 
W tradycji Shambhali jest od 1990 r., kiedy to uczestniczył w programie Poziom I Treningu Shambhali. Wcześniej przez jakiś czas praktykował zen w szkole Zen Kwan Um, a także w Bencien Karma Kamtsang. 
Wielokrotnie uczestniczył w organizowanych w Polsce programach Treningu Shambhali jako MI (instruktor medytacji) i nie tylko. Funkcję tę pełnił również podczas pierwszych programów we Lwowie, a także na dłuższych odosobnieniach. Przez kilka lat był koordynatorem, skarbnikiem oraz złotą rączką Shambhali Kraków. W 1997 r. został pierwszym polskim Kasungiem. Od 2012 r. jest nauczycielem Buddyzmu Shambhali.