Jak połączyć głowę i serce w medytacji?

25921695826_b456636e70_o.jpg
Ośrodek: Szczecin
Data: środa 31 maj 2017 (18:30 -21:30)
Nauczyciel : Sarah Coleman
Koordynator : Jakub Kwaśnicki
Osoba do kontaktu : Jakub Kwaśnicki
Oplata: PLN50
Praca z emocjami według Buddyzmu Tybetańskiego.

Praktyka medytacji jest uznawana za najlepszy sposób oswajania naszego umysłu. Aczkolwiek, nawet osoby z dużym doświadczeniem mogą błędnie wykorzystywać technikę medytacji do subtelnego manipulowania umysłem. Ulegając instynktownej chęci ucieczki przed zamętem naszych emocji używamy tak zwanego "puszczania"  aby etykietować całe nasze doświadczenie jako "tylko myślenie". Tym samym próbujemy uciec przed przytłaczającym chaosem emocji naszego SERCA i schronić się w naszym przejrzystym i analitycznym UMYŚLE. To cyniczne podejście odcina nas od naszego serca, które jest źródłem współczucia, miłości i komunikacji.

Podczas tego warsztatu przyjrzymy się wnikliwie co tak na prawdę się z nami dzieje. Będziemy mówić o często pomieszanej, zdezorientowanej energii naszych emocji, w oparciu o nauki o trzech janach (pojazdach) Buddyzmu Tybetańskiego: Hinayana uczy nas jak ważne jest to, aby najpierw przyznać że cierpimy, doświadczyć naszego bólu i pomieszania i nie uciekać od nich; Mahayana uczy nas jak możemy się zaprzyjaźnić z naszymi emocjami; a Vajrayana uczy nas, że emocje to nasze człowieczeństwo, nasze prawo z urodzenia. W szczególności przyjrzymy się temu jak możemy zmienić akcent naszej medytacji z "puszczania"  na "przyzwalanie aby było jak jest", bez prób zmienienia tego stanu. Poprzez otwarcie się na pełne spektrum naszych doświadczeń możemy dotknąć naszego autentycznego człowieczeństwa z radością i ciepłem.

 

Klasa wieczorna będzie składać się z ćwiczeń, wykładu oraz dyskusji. Zajęcia poprowadzi znakomita i znana nauczycielka Sarah Coleman.
Nauczycielka: Sarah Coleman pochodzi z Ameryki i od roku 1972 jest uczennicą Chogyama Trungpy Rinpocze i jego syna Sakyonga Miphama Rinpocze. Przez wiele lat była edytorką tekstów Chogyama Trungpy, dzięki czemu miała możliwość osobistego kontaktu z Rinpocze oraz pracy nad licznymi publikacjami m.in. nad książką "Szambala: święta ścieżka wojownika". Sarah naucza buddyzmu i Ścieżki Szambali od ponad 35 lat. Mieszka i naucza w Europie od 1996 roku, obecnie w Amsterdamie.


 Klasa będzie prowadzona w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Sugerowana darowizna za udział w wydarzeniu to 50 zł.

Ilość miejsc ograniczona. Bardzo prosimy o szybką rejestrację.

Rejestracja: shambhala.pl/calendar

e-mail: [email protected]